خوش کالا

تاریخچه مختصر غلاف قهوه کپسول قهوه

۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ آبان
230بازدید
تاریخ امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۴ خرداد

محبوبیت کپسول‌ قهوه به حدی رسیده که حالا جزئی از نوشیدنی‌های ثابت در زندگی روزمره اکثر افراد شده است. ورود غلاف قهوه یا همان کپسول قهوه در سال 1986 توسط شرکت نستله با نام نسپرسو آغاز انجام شد.
این ایده درسال 1975 توسط اریک فاور مهندس شرکت نستله، هنگام بازدید از یک خط تولید قهوه اسپرسو مخصوص ایتالیایی به وجود آمد. او مشاهده کرد که باریستا به‌طور مداوم اهرم‌های دستگاه اسپرسو خود را می‌کشد تا فشار را افزایش داده و چگونگی استخراج قهوه را تغییر دهد.
پس از گذشت 10 سال، فاور به این فکر افتاد که با ایجاد یک دستگاه ساده، روش کار دستگاه اسپرسو را تقلید کند. این دستگاه هوای تحت‌فشار را به آب و قهوه آسیاب شده اضافه می‌کرد تا نوشیدنی ایجاد کند که دارای لایه قابل‌توجهی از کرما باشد. سرانجام در سال 1986 نستله این ماشین را ثبت کرد.
نسپرسو در ابتدا ساختمان‌های اداری را هدف بازار خود قرار داد. ولی پس از اینکه چهار نوع کپسول مختلف را به تعدادی دفتر کار در سوئیس و ژاپن ارائه دادند، با استقبال خوبی روبه رو نشدند.
دو سال بعد یعنی در سال 1988، ژان پل گیلارد به مجموعه نسپرسو پیوست. او این تصمیم را گرفت که بازار هدف را تغییر دهد و به جای ارائه محصول به مشاغل مختلف، آن را تبدیل به یک کالای لوکس و گران قیمت خانگی نماید. این تصمیم عملی شد ولی نتیجه قابل قبولی نداشت و میزان فروش کم شد.

 

طرز استفاده از کپسول قهوه

 

تغییر سیاست نسپرسو جهت افزایش فروش غلاف قهوه

پس از کاهش فروش، گیلارد کلاب نسپرسو یا Le Club را ایجاد کرد. از این رو مشتریان ارتباط بیشتری با این سبک از قهوه برقرار کردند و به مرور فروش نسپرسو افزایش پیدا کرد. این کپسول‌هایی قهوه به سرعت در اروپا و ایالات متحده محبوب شده بودند و بازار خوبی به دست آورده بودند. با افزایش سود نسپرسو، رقیبان نیز وارد بازار شدند. اما نسپرسو پشتیبانی عظیمی از نستله برای حمایت از مبارزات تبلیغاتی گران‌قیمت و گسترش تهاجمی دریافت می کرد.

غلاف قهوه یا کپسول قهوه

 

محبوبیت کپسول‌های قهوه در بازار

این اواخر افراد زیادی هستند که علاقه دارند تا طعم یک قهوه خوب، مانند آن چیزی که در کافی‌شاپها ارائه می‌شود را در منزل خود تجربه کنند. همین امر باعث می‌شود که بازار کپسول دچار رکود نشود. از طرفی نیز حمایت صاحبان نسپرسو به رشد هرچه بیشتر این بازار کمک می‌کند. کیفیت قهوه‌ها بهتر شده و به طور قابل توجهی کیفیت بسته‌بندی و فناوری مربوط به آن نیز بهبود یافته است و باعث شده مردم اقدام به خرید قهوه مرغوب کنند.

برای اطلاع از لیست قیمت قهوه مرغوب و باکیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه قهوه خوش کالا اقدام نمایید.

 

 

خرید کپسول قهوه با طعمی متفاوت از فروشگاه قهوه خوش کالا

کارشناس تولیدمحتوا
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 1007 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 1415 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 2062 بیشتر
چطوری میتونم کمکتون کنم؟