فروشگاه آنلاین با تخفیف خوش کالا

خوش کالا

چگونه قهوه را در خانه نگهداری کنیم؟ | خوش کالا

هر ماده غذایی که ما مصرف می‌کنیم به روش نگهداری خاصی جهت جلوگیری از خراب شدن، کپک زدن تغییر مزه و ظاهر و ... آن نیاز دارد.

نگهداری از انواع قهوه که نوشیدنی روزمره بسیاری از ما را تشکیل داده نیز از این قاعده مستثنا نیست.

تازگی پودر قهوه تاثیر بسیار زیادی در طعم و بوی نوشیدنی دارد. در نتیجه نحوه صحیح نگهداری قهوه در منزل جهت حفظ تازگی و عطر و بوی آن امری بسیار مهم و قابل توجه می‌باشد.

 

 

 

اصول نگهداری قهوه در خانه

 

تهیه قهوه به اندازه مورد نیاز

هنگام تهیه قهوه باید مقدار مصرف روزانه خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن به اندازه یک تا دوهفته مصرف قهوه خود قهوه را خریداری کنید.

چون طعم و بوی قهوه بلافاصله پس از روست شدن کم کم کاهش می‌یابد و در نتیجه پس از گذشت حدودا دوهفته نوشیدنی شما طعم و کیفیت خوبی نخواهد داشت.

 

 

نگهداری قهوه در خانه

 

شکافت اول چیست و چگونه آن‌را تشخیص می‌دهند؟

 

دما و رطوبت

دما و رطوبت زیاد از اصلی‌ترین دلایل کپک و فاسدشدن بسیاری از مواد غذایی از جمله قهوه هستند. قهوه را نباید در یخچال و یا در دماهای زیاد قرار داد، چون قهوه طعم، بو و رطوبت یخچال را بسیار زود به خود می‌گیرد.

اما نگهداری قهوه در فریزر به شرطی که در همان بسته‌بندی اولیه قرار داشته باشد و توسط کیسه‌ی تیره‌ و زیپ‌دار نیز پوشانده شود ایرادی ندارد. اما در هر بار استفاده از قهوه بهتر است اجازه دهید که قهوه به دمای اتاق برسد سپس نسبت به تهیه آن اقدام نمایید.

 

 

نگهداری قهوه در ظرف مناسب

بهترین ظروف برای نگهداری قهوه، ظروف درب‌دار سرامیکی یا شیشه‌ای مات جهت جلوگیری از نفوذ هوا و تابیدن نور به قهوه هستند. چون نور، رنگ و طعم قهوه را تغییر داده و دانه‌های قهوه در مجاورت اکسیژن هوا اکسید شده و کیفیت و طعم خود را از دست می‌دهند.

قهوه را در مکان‌های تاریک، خنک و بدون رطوبت نگهداری کنید. انبار و کمدهایی که دارای موادغذایی عطردار نیستند بهترین گزینه برای نگهداری قهوه هستند.

 

 

 

خرید قهوه به صورت دانه‌ای آن بهتر است یا آسیاب شده

در صورت وجود امکانات و تجهیزات آسیاب قهوه برای تهیه قهوه ترک، قهوه اسپرسو و ... بهترین راه تهیه دانه‌ای قهوه است که قبل از تهیه آسیاب شود اما اگر این امکان وجود ندارد تهیه قهوه آسیاب شده راه‌حل مناسبتری است. اما از خریداری کردن مقدار زیاد قهوه خودداری کنید.

برای خرید قهوه مرغوب و باکیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه خوش کالا اقدام نمایید.

 

 

خرید سیروپ در فروشگاه خوش کالا

 

 

 

 

 

 

 

 

۱۳۹۹ دوشنبه ۲۷ بهمن
220بازدید
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 630 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 851 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 1335 بیشتر