دوره مجازی لاته آرت تخصصی

قهوه دریپ بگ سامبا دونیسی

دسته بندی: خرید قهوه
زیر دسته بندی محصول: خرید قهوه دریپ بگ
رنگ:
سایز:
تماس با مشاور به صورت آنلاین : 09123652043
قیمت:

تومان
قیمت: تومان
قیمت:

تومان
تومان
تعداد از: 18 ساشه
گونه: ۱۰۰٪ عربیکا برزیل
شیوه‌ی دم‌آوری پیشنهادی: فوری

افزودن به سبد خرید
مقایسه
فروشندگان
قیمت: تومان
ویژگی رقابتی
هزینه ارسال تومان هزینه ارسال نا مشخص
زمان ارسال روز
درباره محصول

قهوه دریپ بگ سامبا دونیسی، از ترکیب ۱۰۰٪ عربیکا مزارع برزیل تهیه شده است. برزیل سرزمین فوتبال و قهوه و رقص، با سامبای دونیسی به خانه‌هایتان سفر خواهد کرد.

 

زیر خاکش رازی پنهان بود... رازی که وارثانش را به جنبشی عجیب وا می‌داشت. موسیقی عظیمی که حتی اگر آوا نداشت، به گوش جان همه‌ی فرزندانش آشنا بود. موسیقی عظیمی که در تلاقی چهل تیکه توپ و چمن طنین انداخت، موسیقی عظیمی که از دستان کشاورزان و خاک غنی‌اش در دانه‌های قهوه ریشه دواند، در رنگارنگ لباس رقصده‌های سامبا حرکت شد و فریاد زد، موسیقی عظیمی که سبز آبی‌اش را به جهان شناساند.

 

قهوه‌های دریپ بگ به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با کم‌ترین امکانات و سریع‌ترین زمان، فنجان شما را با قهوه‌ای تازه، خوش‌عطر و خوش‌طعم پر کنند. ساختار کیسه‌های این محصولات که نقش فیلتر را در دم‌آوری ایفا می‌کنند، از جنس الیافی‌ست که بدون دخالت دست و به کمک حرارت دوخته می‌شود.

 

روش استفاده:
ابتدا فیلتر را از ساشه خارج کرده، از محل خط چین باز نمایید و گیره‌های آن را روی لبه‌ی لیوان قرار دهید. سپس آب گرم کمی پایین‌تر از نقطه‌ی جوش را به حالت دورانی، روی پودر قهوه‌ی داخل آن بریزیدو این عمل را بنا به سلیقه، ۲ تا ۳ بار تکرار نمایید. پیشنهاد می‌شود بار اول، آب را تا نیمه‌ی کیسه پر و در دفعات بعدی، کیسه را کاملا پر کنید. در راستای رسیدن به طعم دل‌پذیر قهوه، از آب معدنی یا آب تصفیه شده استفاده نمایید.

 

خرید قهوه دریپ بگ سامبا دونیسی، با کافئین متوسط و طعم‌یادهای آجیلی، شکر قهوه‌ای و شکلات شیری، برای مصرف در همه‌ی وعده‌ها مناسب است.

مقدار کافئین:
کافئین کم
مقدار اسیدیته:
اسیدیته متوسط
مقدار تلخی:
تلخی کم
شیوه‌ی دم‌آوری پیشنهادی:
فوری
خانواده‌ی طعمی:
کاراملی و آجیلی
ابزار لازم:
ترشی و شیرینی:
گونه:
٪۱۰۰ عربیکا
خاستگاه:
برزیل
درجه‌ی برشته‌کاری:
-
ارتفاع کاشت:
-
تاریخ تولید:
-
افزودن نظر
لطفا منتظر بمانید . . .
چطوری میتونم کمکتون کنم؟