دوره مجازی لاته آرت تخصصی

روز جهانی قهوه

۱۴۰۲ جمعه ۱۴ مهر
338بازدید
تاریخ امروز: ۱۴۰۳ يکشنبه ۲ ارديبهشت

روز جهانی قهوه در تاریخ 1 اکتبر هر سال جشن‌گرفته می‌شود. این روز به منظور تجلیل از قهوه و ارزش‌های آن برای انسان و جوامع برگزار می‌شود. قهوه یکی از محصولات مهم کشاورزی است که در بیشتر نقاط جهان کشت و تولید می‌شود و مصرف آن در سراسر جهان رو به افزایش است. قهوه به عنوان یک نوشیدنی محبوب و معتادکننده شناخته شده است و بسیاری از افراد صبح‌ها با نوشیدن یک فنجان قهوه انرژی خود را برای روز آغاز می‌کنند. همچنین قهوه دارای خواص زیادی است که برای سلامتی بدن مفید است

 

تاریخچه روز جهانی قهوه

روز جهانی قهوه در سال 2005 توسط اتحادیه قهوه جهانی (International Coffee Organization) تاسیس شد. این روز به منظور توجه به اهمیت قهوه در اقتصاد جهانی و فرهنگ‌های مختلف جشن‌گرفته می‌شود. قهوه یکی از محصولات کشاورزی مهم است که در بیشتر نقاط جهان کشت و تولید می‌شود و برای بسیاری از کشورها منبعی از درآمد و اشتغال است.

تاریخچه روز جهانی قهوه به سال 2005 بازمی‌گردد، وقتی سازمان جهانی قهوه تصمیم گرفت این روز را برای توجه به اهمیت قهوه در جهان برگزار کند. هدف اصلی این روز، ترویج و تجلیل از قهوه و صنعت قهوه‌سازی بوده است. این روز به عنوان یک فرصت برای افزایش آگاهی عمومی درباره قهوه، توسعه صنعت قهوه و حفظ منابع قهوه در سطح جهانی استفاده می‌شود

 

روز ملی قهوه در کشورهای مختلف دنیا در چه تاریخی جشن گرفته می‌شود؟

روز ملی قهوه در کشورهای مختلف در تاریخ‌های متفاوتی جشن گرفته می‌شود. در زیر تاریخ برخی از روزهای ملی قهوه در برخی از کشورها آمده است:

  • برزیل: روز ملی قهوه در برزیل در تاریخ 24 مه (4 خرداد) جشن گرفته می‌شود. برزیل یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قهوه در جهان است.
  • ایتالیا: در ایتالیا روز ملی قهوه در تاریخ 8 آوریل (19 فروردین) جشن گرفته می‌شود. ایتالیا معروف به قهوه اسپرسو و قهوه‌های ایتالیایی است.
  • آمریکا: در آمریکا روز ملی قهوه در تاریخ 29 سپتامبر جشن گرفته می‌شود. این روز به مناسبت تجلیل از قهوه و تاثیر آن در فرهنگ آمریکایی برگزار می‌شود.
  • ترکیه: روز ملی قهوه در ترکیه در تاریخ 14 اکتبر جشن گرفته می‌شود. قهوه ترکیه با روش خاص تهیه و سرو می‌شود و در فرهنگ ترکیه جایگاه ویژه‌ای دارد.
  • کلمبیا: روز ملی قهوه در کلمبیا در تاریخ 27 ژوئن جشن گرفته می‌شود. کلمبیا یکی از مهمترین تولیدکنندگان قهوه در جهان است.
  • این تاریخ‌ها ممکن است در سال‌های مختلف تغییر کنند و هر کشور ممکن است روز ملی قهوه خود را در تاریخ دیگری جشن بگیرد

 

برای خرید قهوه اسپرسو و خرید قهوه ترک و خرید قهوه فوری و خرید قهوه عربیکا سفارش خود را ثبت نموده و در صورت نیاز از مشاوره‌ی تخصصی کارشناسان خوش کالا بهره‌مند شوید. برای اطلاع از قیمت قهوه اسپرسو و قیمت قهوه ترک و قیمت قهوه فوری با کیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه قهوه خوش کالا مشاهده کنید

 

مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 2289 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 3641 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 3974 بیشتر
قهوه ترک هایک
قهوه ترک هایک 0 تومان
چطوری میتونم کمکتون کنم؟