فروشگاه آنلاین با تخفیف خوش کالا

خوش کالا

قهوه روبوستا چیست؟|خوش‌کالا

گونه‌های مختلفی از قهوه در دنیا وجود دارد که یکی از از آن‌ها قهوه روبوستا است که یکی از پر‌مصرف ترین قهوه‌ها نیز می‌باشد. قهوه روبوستا اکثرا در مناطقی با ارتفاع کم و معمولا در مجاورت دریا تهیه میشود. قهوه روبوستا بسیار درخت مقاومی دارد و در برابر شرایط نامناسب آب و هوایی و آفات به راحتی از بین نمی‌روند. به همین دلیل مقاومت بالای این درخت است که میزان کشت سالیانه آن، بسیار زیاد می‌باشد؛ در صورتیکه از نظر قیمت نیز، بسیار مناسب است. تنها چیزی که گیاه روبوستا به آن احتیاج دارد، آب فراوان است. اگر روبوستا از نظر آب دریافتی غنی باشد، محصول بسیار خوبی میدهد.

 

قهوه روبوستا چگونه پرورش می‌یابد؟

گیاه قهوه روبوستا معمولا در ارتفاعات کمتر در حدود زیر ۶۰۰ متر یا ۲۰۰۰ پا رشد می‌یابد. ارتفاع درخت قهوه روبوستا تا ۱۲ متر نیز می‌تواند باشد به نحوی که معمولا کشاورزان برای برداشت این محصول از نردبان‌های بلند استفاده می‌کنند.
گل روبوستا مانند بسیاری از گیاهان دیگر، سفید رنگ بوده و میوه رسیده آن، قرمز رنگ می‌شود. لازم به ذکر است که در برخی مناطق به ثمر رسیدن میوه، شش ماه طول می‌کشد.

میوه قهوه روبوستا

 

میزان کافین موجود در قهوه روبوستا

اگر به هر علتی به قهوه کافئین بالا احتیاج دارید مثل افرادی که شب‌کاری دارند و دنبال بهترین قهوه برای بی خوابی هستند، برای شروع یک روز پر کار، فعالیت‌هایی با دقت بالا ما به شما یک فنجان روبوستا را پیشنهاد می‌دهیم.
روبوستا دارای میزان کافئین بالایی نسبت به سایر قهوه‌ها می‌باشد. از آنجا که روبوستا دارای فوم غلیظی است برای قهوه‌هایی مانند قهوه ترک و قهوه اسپرسو بسیار ایده آل می‌باشد.

 

 

ظاهر دانه روبوستا:

خط وسط دانه حدودا صاف است.
2. این دانه ها حالت بیضوی کمی دارند.
3. این دانه نسبت به دانه عربیکا کمی کوچکتر است.

 

خواص قهوه روبوستا

1-از آنجاکه این قهوه دارای کافئین زیادی می‌باشد، میتواند به عنوان بهترین قهوه برای لاغری به افزایش سوخت و ساز بدن کند که همین امر باعث افزایش چربی سوزی و در نتیجه لاغری می‌شود.
2- مقادیر بالای کافئین موجود در قهوه روبوستا به تقویت عملکرد مغز کمک کرده و خطر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون را کاهش می دهد.

خوش‌کالا با گردآوری مجموعه‌ای از بهترین برندهای ایرانی قهوه، پاسخ‌گوی هر سلیقه و نیاز متفاوتی است. خرید قهوه از فروشگاه قهوه خوش کالا

 

 خرید قهوه روبوستا از فروشگاه اینترنتی خوش کالا 

۱۳۹۹ سه شنبه ۱۵ مهر
299بازدید
کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 692 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 931 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 1444 بیشتر