فروشگاه آنلاین با تخفیف خوش کالا

خوش کالا

آب کنار اسپرسو برای چیست | خوش کالا

بسیار دیده شده که کنار فنجان قهوه یک لیوان یا شات آب قرار میدهند و این کار اکثرا برای قهوه اسپرسو و در برخی موارد برای قهوه ترک انجام میشود، اما شاید بعضی افراد دلیل این کار را ندانند. روی سطح زبان، پرزهای چشایی بسیار زیادی وجود دارد و وظیفه این پرزها تشخیص مزه چیزهایی است که خورده میشود. این امکان وجود دارد که بهترین نوع قهوه دنیا را سفارش داده باشید ولی به علت اینکه روی سطح زبان تمیز نیست، متوجه مزه دقیق قهوه نشوید.

استفاده از لیوان آب کنار فجان قهوه دلایل مختلفی دارد. اما مهمترین آن، تمیز کردن سطح زبان و کمک به تشخیص مزه دقیق قهوه میباشد. از آنجائیکه آب بهترین چیز برای تمیز کردن میباشد، نوشیدن آب قبل از قهوه باعث میشود چربی روی زبان و ته‌مانده چیزهایی که مصرف شده از روی سطح زبان پاک شود.

 

رست قهوه یعنی چه؟

زمان استفاده از آب کنار قهوه اسپرسو

بهتر است که در ابتدا کل مقدار آب را مصرف نکنید، بلکه اجازه دهید مقداری آب در لیوان باقی بماند. به این دلیل که اگر برای بار اول است که قهوه اسپرسو مینوشید و مطمئن نیستید که از طعم آن خوشتان می آید یا نه؛ این امکان را داشته باشید که با نوشیدن آب، تلخی قهوه را از بین ببرید. اما اگر اسپرسو شما طعم خوبی داشت از نوشیدن آب خودداری نمائید و اجازه دهید طعم قهوه در دهانتان باقی بماند.

 

آب کنار اسپرسو باید گرم باشد یا سرد؟

برخی افراد کنار فنجان قهوه آب سرد و گاهی همراه با تکه های یخ استفاده میکنند، باید گفت این بدترین انتخاب است. آبی که کنار قهوه قرار میگیرد نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشد، دمای آب شیر بهترین گزینه است. اگر آب خیلی سرد باشد، پاکسازی سطح زبان به درستی انجام نمیشود. بعد ازخوردن آب سرد، حسگرهای چشایی به 4 الی 5 ثانیه زمان نیاز دارند تا بتوانند مزه ها را آنالیز کنند. آب خیلی گرم هم ممکن است به بافت روی سطح زبان آسیب وارد کند. پس بهترین گزینه آبی است که هم دمای محیط باشد.

برای خرید بهترین قهوه و باکیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه قهوه خوش کالا اقدام نمایید.

 

 

خرید قهوه روبوستا با قیمت مناسب در فروشگاه خوش کالا

 

۱۳۹۹ دوشنبه ۳ شهريور
934بازدید
کارشناس تولید‌ محتوا
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 630 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 851 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 1336 بیشتر