فروشگاه آنلاین با تخفیف خوش کالا

خوش کالا

مصلح قهوه چیست ؟ | خوش کالا


لازم به ذکر است که بدانید قهوه در طب سنتی "بن" نام دارد و جالب‌تر از همه این‌که این نوشیدنی پرطرفدار هم مثل غذاها و میوه‌ها از دیدگاه طب سنتی دارای مصلح است و بهتر است برای کاهش عوارض قهوه آن را با مصلحاتش مصرف کنید. این روزها خیلی از ما پس از خرید قهوه روزمان را با نوشیدن یک قهوه تلخ یا شیرین شروع می‌کنیم و حتی اواسط روز برای رفع خستگی به یک فنجان قهوه پناه می‌بریم.
دو نوع قهوه در بازار موجود است؛‌ قهوه سبز یا خام و قهوه بو داده. این دو از نظر ترکیبات شیمیایی متفاوت هستند حتی زمان مناسب مصرف قهوه سبز با باقی قهوه ها متفاوت است. از جمله مواد موجود در قهوه آب، مواد قندی، چربی، سلولز و کافئین است. در قهوه علاوه بر کافئین آلکالوئیدهای دیگری مانند آدنین، گزانتین، گوانین و هایپو گزانتین نیز وجود دارد.
مرغوب‌ترین قهوه که طعم و بویی منحصر به ‌فرد دارد از بوته‌ای به نام عربیکا به دست می‌آید که قدیمی‌ترین نوع قهوه‌است و در ارتفاع ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا رشد می‌کند. حدود ۷۵٪ از کل قهوه‌ای که در جهان کشت می‌شود عربیکا است.
نوع دیگر قهوه مرغوب قهوه روبوستا نام دارد، میزان کافئین قهوه به دست آمده از گیاه روبوستا دو برابر قهوه به دست آمده از گیاه عربیکا است، اگرچه بو و طعم آن در رده پایین‌تری قرار دارد و قیمت ارزان‌تری دارد. روبوستا حدود ۲۵٪ از کشت قهوه جهان را تشکیل می‌دهد. نوع مرغوب روبوستا برای تهیه قهوه اسپرسو به کار می‌رود.

 

 

مصلح قهوه چیست؟

 

زمان مناسب خوردن قهوه 

طبع قهوه

نوع دیگری از قهوه که در آفریقای غربی می‌روید لیبریکا نام دارد که درصد بسیار اندکی از دانه‌های قهوه از این نوع هستند.
اگرچه مصرف قهوه به عنوان تب بر، مُسکِن، مُلیِن، مُدِر، درمان‌کننده سرفه‌های رطوبی، تقویت‌کننده معده و رفع کسالت و ملال توصیه شده ولی عوارضی هم در متون طب ایرانی برای آن ذکر شده که شامل بی‌خوابی، اضطراب و درد قفسه سینه، تپش قلب، خشکی دِماغ (مغز)، لاغری، زردی چهره، تکرر ادرار و همچنین کاهش اشتهای جنسی و حجم منی، ایجاد نفخ، قولنج، کابوس و خشکی آلات تنفسی است. در متون علمی جدید نیز افراط در مصرف قهوه در یائسگی یکی از عوامل ایجاد استئوپروز است و باعث برداشت کلسیم از استخوان‌ها و دفع در ادرار می‌شود. همچنین در بعضی مطالعات میزان کلسترول را افزایش داده است.
طبع قهوه، سرد و خشک است. قهوه طبع را ملین و رطوبت را خشک می‌کند. بهترین مصلح قهوه در طب سنتی، زعفران است.
زعفران طبع سرد قهوه را متعادل می‌سازد. بنابراین در حین دم کردن قهوه مقداری زعفران به همراه نبات به آن اضافه کنید.
البته در برخی منابع افزودن زنجبیل، دارچین، هل و گلاب نیز به عنوان مصلح قهوه توصیه شده است.

همان‌طور که خرید قهوه با کیفیت اهمیت زیادی دارد، اطلاعات داشتن از مصلح قهوه هم به همان میزان مهم است تا در مواقع لزوم بتوان از آن‌ها استفاده کرد.

برای اطلاع از لیست قیمت قهوه مرغوب و باکیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه خوش کالا اقدام نمایید.

 

خرید قهوه فوری از فروشگاه اینترنتی خوش کالا

۱۳۹۹ چهارشنبه ۳ دي
2681بازدید
زهرا ماهینی
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 686 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 924 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 1435 بیشتر