خوش کالا

سیروپ چیست

۱۳۹۹ دوشنبه ۸ دي
406بازدید
تاریخ امروز: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۵ خرداد

سیروپ به مایعی گفته می‌شود که در اثر جوشاندن شکر زیاد در آب به دست می‌آید، چسبناک و غلیظ می‌باشد. به نوعی سیروپ، همان شربت یا شهد می‌باشد.

 

انواع سیروپ :

  دو نوع سیروپ داریم سیروپ ساده و سیروپ طعم دار که هرکدام دارای ویژگی خاص خودشان هستند.

 

سیروپ ساده

سیروپی تهیه شده از آب و شکر که توسط آشپزها برای شیرین کردن برخی نوشیدنی و دسر‌ها استفاده می‌شود. ریختن شکر درون آب داغ و هم زدن آن تا زمانی که همه‌ی شکر در آب حل شود و سپس اجازه داده می‌شود تا آن خنک و سرد شود. نسبت آب به شکر در برخی مکان‌ها از یک به یک و یک به دو بنابر وزن و حجم شکر متغیر است. معمولا سیروپ‌ها برای شیرین نمودن نوشیدنی‌ها استفاده می‌شوند و از آنجایی که به راحتی درون مایعات حل می‌شود به عنوان سس غذا نیز کاربرد دارد.

 

سیروپ طعم دار

این سیروپ‌ها از مخلوط شدن سیروپ ساده به اضافه برخی طعم دهنده‌ها ساخته می‌شوند. تعداد بسیار متعددی از طعم دهنده‌ها را می‌توان برای این منظور استفاده کرد. همچنین می‌توان این طعم دهنده‌ها و چاشنی‌ها را برای به دست آمدن طعمی دیگر با یکدیگر مخلوط کرد. به عنوان مثال گیاهان، چاشنی‌ها و ادویه‌جات و… . سیروپ‌های رایحه‌ای با اضافه کردن مقادیری آب ماده‌ی خاصی به آن تهیه می‌شود. این گونه سیروپ‌ها بیشتر درون کافی‌شاپ‌ها و به خصوص در آمریکا برای ایجاد رایحه‌های خاصی در انواع قهوه استفاده می‌شوند. سیروپ‌های ساده را می‌توان برای شیرین نمودن دسرهایی مانند پنکک استفاده کرد.

 

سیروپ چیست؟

 

سه نوع از نوشیدنی‌های کافی شاپ که می‌توان در خانه درست کرد.

 

تفاوت سیروپ با شربت در چیست؟

 

سیروپ‌ها


سیروپ‌ها بسیار غلیظ بوده و معمولا نسبت شکر آن به آب مورد استفاده ۲ به ‍۱ است .مقدار بسیار کمی از آن‌ها برای مثال حدود ۳۰ گرم برای تهیه انواع نوشیدنی از جمله قهوه کافی می‌باشد .از انواع سیروپ‌ها می‌توان در نوشیدنی‌های گرم و سرد و در تهیه انواع دسرها و شیرینی مثل پنکیک‌ها و…. استفاده نمود .

 

شربت‌ها


ترکیب ۱ به ۱ شکر با آب است که غلظت کمتری نسبت به سیروپ‌ها دارد. شربت‌ها با آب مخلوط شده و سرو می‌شوند اما سیروپ‌ها با آب مخلوط نمی‌شوند و مستقیم در تهیه نوشیدنی‌ها و دسرها استفاده می‌شود .شربت‌ها نیز در طعم‌های مختلف تهیه و عرضه می‌شوند اما در تهیه دسرها استفاده نمی‌شوند .شربت‌ها به دلیل داشتن قیمت کم و به صرفه اکثرا مصارف خانگی دارند .
با اضافه کردن مقادیری آب ماده‌ی خاصی به آن تهیه می‌شود. این گونه سیروپ‌ها بیشتر درون کافی‌شاپ‌ها و به خصوص در آمریکا برای ایجاد رایحه‌های خاصی در قهوه استفاده می‌شوند و برای خرید قهوه با کیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه خوش کالا اقدام نمایید.

 

برای خرید بهترین قهوه با کیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه قهوه  خوش کالا اقدام نمایید.

 

خرید قهوه ترکیبی از فروشگاه اینترنتی خوش کالا

زهرا ماهینی
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 1007 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 1415 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 2062 بیشتر
چطوری میتونم کمکتون کنم؟