خوش کالا

فلت وایت چیست و طرز تهیه فلت وایت

۱۳۹۹ شنبه ۲۰ دي
511بازدید
تاریخ امروز: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۹ ارديبهشت

 

فلت وایت (flat white) یکی دیگر از مشتقات قهوه اسپرسو می‌باشد. همانطور که می‌دانید تعداد زیادی از قهوه‌های موجود در کافی‌شاپ‌ها از اسپرسو به عنوان قهوه پایه استفاده می‌کنند. به طور کلی تنوع موجود در انواع قهوه ناشی از روش دم‌آوری قهوه و ترکیباتی است که به قهوه اضافه می‌شود. در باقی موارد مانند نوع قهوه و یا دانه قهوه همه‌ی انواع نوشیدنی قهوه مشابه می‌باشند و از دانه‌های عربیکا یا روبوستا تهیه می‌شوند.

فلت وایت بسیار شبیه به کافه لاته می‌باشد به طوری که خیلی‌ها این دو را باهم اشتباه می‌گیرند. اصلی‌ترین تفاوت بین این دو قهوه در فوم شیر می‌باشد. در فلت وایت خبری از فوم شیر نیست و تنها شیر و اسپرسو وجود دارد. به زبان ساده می‌توان گفت فلت وایت نوشیدنی است که از ترکیب اسپرسو به همراه شیر و بدون فوم شیر تهیه می‌شود.

 

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه

 

فلت لایت چیست و طرز تهیه فلت وایت

 

برای خرید قهوه اسپرسو در فروشگاه قهوه خوش کالا ( https://khoshkala.com) به راحتی می‌توانید با مقایسه‌ی محصولات مختلف، سفارش خود را ثبت نموده و در صورت نیاز از مشاوره‌ی تخصصی کارشناسان بهره‌مند شوید.

مواد لازم برای تهیه فلت وایت

• یک فنجان استاندارد اسپرسو

• ۶۶ میلی‌لیتر شیر میکرو فوم

• یک فنجان با حجم ۱۵۰ میلی‌لیتر

 

طرز تهیه فلت وایت

 

مرحله اول : تهیه اسپرسو

 

مانند تمام مشتقات قهوه اسپرسو، برای تهیه فلت وایت نیز قبل از هرچیز می‌بایست یک شات اسپرسو تهیه کرد. اگر با طرز تهیه اسپرسو آشنایی ندارید می‌توانید به مطلب آموزشی در خوش کالا با عنوان طرز تهیه اسپرسو مراجعه کنید و برای خرید قهوه با کیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه خوش کالا اقدام نمایید.

مرحله دوم : تهیه شیر فوم گرفته شده

 

برای تهیه شیر فوم گرفته شده راهکارهای متفاوتی وجود دارد که با توجه به ابزاری که در اختیار دارید می‌توانید از یکی از آن‌ها استفاده کنید. بهترین و راحت‌ترین راه برای تهیه فوم شیر، استفاده از نازل بخار در اسپرسوساز می‌باشد که با قرار دادن لوله بخار در ظرف شیر به راحتی پس از مدت کوتاهی شیر فوم گرفته شده در اختیار خواهید داشت. اگر اسپرسوساز ندارید و یا نیاز به اطلاعات با جزئیات بیشتر برای تهیه فوم شیر دارید می‌توانید به مطلب طرز تهیه شیر فوم گرفته شده و کف شیر مراجعه کنید.

 

مرحله سوم : اضافه کردن شیر به اسپرسو

 

در آخرین مرحله ، شیر را به اسپرسو اضافه می‌کنیم. در این بخش دو نکته ی مهم وجود دارد. اولین نکته این است که مقدار شیر می‌بایست 2 برابر اسپرسو باشد و دومین نکته نیز جداسازی فوم از شیر می‌باشد به طوری که فقط شیر فوم گرفته شده به فنجان اضافه شود و همراه با آن کف شیر نباشد.

فروشگاه آن‌لاین خوش‌کالا، بزرگ‌ترین بستر خرید صنعت خوراک و نوشیدنی کشور است که با تمرکز بر فروش قهوه و خوش کالا با گردآوری برندهای خوش‌ نام و با کیفیت، با بیش از ۲۰۰۰ مدل های مختلف قهوه، پاسخ‌گوی نیاز هر سلیقه‌ای است. شما به راحتی می‌توانید با مقایسه‌ی محصولات مختلف، خرید قهوه ترک، خرید قهوه فوری ، سفارش خود را ثبت نموده و در صورت نیاز از مشاوره‌ی تخصصی کارشناسان بهره‌مند شوید. 

 

زهرا ماهینی
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 998 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 1401 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 2034 بیشتر
چطوری میتونم کمکتون کنم؟