دوره مجازی لاته آرت تخصصی

شناخت دانه های قهوه

۱۴۰۲ دوشنبه ۹ بهمن
39بازدید
تاریخ امروز: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۰ اسفند

دانه قهوه یا همان بُن، بذرهای میوه قهوه است که از درخت قهوه برداشت می‌شود. این دانه‌ها پس از خشک شدن و پخته شدن به عنوان مواد اولیه برای تهیه نوشیدنی قهوه استفاده می‌شوند.

برای خرید قهوه و اطلاع از قیمت قهوه با کیفیت می‌توانید به صورت رایگان با مشاوران  فروشگاه اینترنتی قهوه خوش کالا تماس بگیرید.

 

انواع دانه قهوه

دانه‌های قهوه به طور عمده در دو نوع اصلی تقسیم می‌شوند:

دانه قهوه عربیکا: این نوع دانه قهوه از گونه Coffea arabica بدست می‌آید و به عنوان قهوه با کیفیت و عطرده معروف است. دانه‌های قهوه عربیکا معمولاً دارای طعم‌ها و عطرهای متنوعی می‌باشند و اغلب در قهوه‌های اسپرسو و قهوه‌های فرانسوی استفاده می‌شوند.

دانه قهوه روبوستا: این نوع دانه قهوه از گونه Coffea canephora بدست می‌آید و معمولاً دارای مزه تلخ و مقاومت بیشتر در برابر بیماری‌ها و شرایط آب و هوایی است. دانه‌های قهوه روبوستا معمولاً برای تهیه قهوه‌های فرانسوی و قهوه‌های فیلتر استفاده می‌شوند.

علاوه بر این، دانه‌های قهوه ممکن است بر اساس منطقه تولید، نحوه فرآوری و روش‌های کشت متفاوت باشند که باعث تولید قهوه‌های با طعم و خصوصیت‌های مختلف می‌شود.

 

آشنایی با گونه های مختلف دانه های قهوه

دانه‌های قهوه از دو گونه اصلی قهوه‌ها به دست می‌آیند: قهوه عربیکا و قهوه روبوستا. علاوه بر این دو گونه اصلی، وجود چندین زیرگونه و نژاد مختلف قهوه نیز وجود دارد که هرکدام ویژگی‌ها و خصوصیت‌های خاص خود را دارند. برخی از این زیرگونه‌ها عبارتند از:

قهوه عربیکا:

 

بوربن (Bourbon): یکی از گونه‌های محبوب قهوه عربیکا که از جزیره موریشیوس به دنیا آمده است. دانه‌های قهوه بوربن معمولاً دارای طعم شیرین و عطرمانند هستند.

تیپیکا (Typica): یکی دیگر از گونه‌های مهم قهوه عربیکا که اغلب در کشورهای آمریکای لاتین رشد می‌کند. دانه‌های قهوه تیپیکا معمولاً دارای مزه‌ای ملایم و ترش هستند.

قهوه روبوستا:

 

 

اروما (Arabica): یکی از زیرگونه‌های معروف قهوه روبوستا که از آفریقا به دنیا آمده است. دانه‌های قهوه اروما معمولاً دارای مزه تلخ و قوی هستند.

اکسسا (Excelsa): زیرگونه دیگری از قهوه روبوستا که اغلب در آسیا جنوب شرقی رشد می‌کند. دانه‌های قهوه اکسسا معمولاً دارای طعمی تند و مرکباتی هستند.

هر یک از این زیرگونه‌ها دارای ویژگی‌ها و خصوصیت‌های خاص خود هستند که می‌تواند بر طعم و کیفیت قهوه تولید شده تأثیرگذار باشد

 

 

برای خرید قهوه اسپرسو و خرید قهوه ترک و خرید قهوه فوری و خرید قهوه عربیکا سفارش خود را ثبت نموده و در صورت نیاز از مشاوره‌ی تخصصی کارشناسان خوش کالا بهره‌مند شوید. برای اطلاع از قیمت قهوه اسپرسو و قیمت قهوه ترک و قیمت قهوه فوری با کیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه قهوه خوش کالا مشاهده کنید

 

برای اطلاعات بیشتر لینک زیر کلیک کنید:

مصرف قهوه در دوران بارداری

قهوه برای ترک اعتیاد

آیا قهوه برای کم کاری تیروئید مضر است

 

مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 2196 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 3411 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 3832 بیشتر
قهوه ترک هایک
قهوه ترک هایک 0 تومان
چطوری میتونم کمکتون کنم؟