خوش کالا

طرز تهیه قهوه فرانسه با دستگاه دلونگی

۱۳۹۹ چهارشنبه ۳۰ مهر
5129بازدید
تاریخ امروز: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۹ دي

موارد لازم برای تهیه قهوه فرانسه با دستگاه دلونگی:

آب

دستگاه قهوه ساز دلونگی

فیلتر کاغذی یا فیلترپلاستیکی دستگاه

پودر قهوه با درجه آسیاب مخصوص دستگاه برقی با رست متوسط

 

 روش تهیه قهوه با قهوه ساز دلونگی:

عمده کار بر روی دستگاه اس وشما اصلا به زحمت نخواهید افتاد و چون عمده کار بر روی این دستگاه می باشد یکی از عمده دلایل استفاده افراد پر مشغله از این دستگاه می باشد.برای این که بتوانید با این دستگاه کار کنید ابتدا باید مخزن تغذیه این دستگاه که آب و قهوه آن است را پر کنید که شمل مراحل زیر است:

مخزن آب آن را پر کنید.

پودر قهوه را درون مخزن قهوه آن بریزید.

دکمه روشن شدن دستگاه را بزنید تا دستگاه روشن شده و قهوه را آماده کند.

قهوه درون قوری ریخته شده و آماده سرو می باشد.

قهوه فرانسه چیست؟+طرز تهیه قهوه فرانسه

 

مراحل پودر کردن قهوه:

درجه آسیاب قهوه باید روی متوسط باشد،به ازای هر 300 گرم آب باید20 گرم پودر قهوه بریزید که این مقدار حدود دو قاشق غذا خوری است البته این بیشتر وابسته به ذائقه شماست و این که چقدر دوست دارین قهوه خود را سنگین و با غلظت زیاد میل کنید یا لایت  و سبک پس مقدار پودر قهوه مورد استفاده بنا بر سلیقه شماست.

 

استفاده از فیلتر های کاغذی در دستگاه دلونگی

دستگاه های قهوه ساز معمولا دارای فیلتر های پلاستیکی توری هستند اما از فیلتر های کاغذی نیز در این نوع از دستگاه ها استفاده می شود.استفاده از این نوع فیلتر های کاغذی دارای مزیت هایی است مانند:

راحتی در استفاده از آن ها و اینکه بعد از استفاده از این فیلتر ها آن را دور میندازید و دیگر زحمتی برای شستن آن ندارید با این تفاوت که فیلتر های پلاستیکی بعد از مدتی تغییر رنگ می دهند و باید آن ها را مرتبا شست و بعد از مدتی هم تعویض کرد.فیلتر های کاغذی ممکن است کمی عطر و مزه قهوه را تغییر دهند که این شاید مورد پسند همه نباشد اما این مشکل راه حل دارد! برای از بین بردن این حالت دکمه دستگاه را بزنید تا آب بر روی کاغذ بریزد و سپس آب جمع شده درون قوری را دور بریزید که این کار باعث می شود تا عطر و طعم کاغذ از بین برود.

 

استفاده از دستگاه های قهوه ساز برای تهیه قهوه نکاتی دارد که شما را با این نکات آشنا می کنیم:

فیلتر ها کاغذی مورد استفاده در این دستگاه ها را می توانید بصورت جداگانه از فروشگاه ها تهیه کنید.

اگر این حس را دارید که ممکن است قهوه تان سرد شود می توانید دستگاه را روشن بگذارید تا قهوه آماده شده درون قوری آن گرم بماند.

فیلترهای کاغذی یکبار مصرف هستند و پس از هربار استفاده باید تعویض شوند.

در زمان استفاده از دستگاه به دلیل جمع شدن بخار آب داغ در بالای دستگاه داخل آن را با احتیاط باز کنید.

بعد از مدتی که از دستگاه استفاده کردید باید آن را رسوب زدایی کنید برای این کار کافیست مقداری سرکه و آب را در مخزن دستگاه ریخته و اجازه دهید تا دستگاه عملیات دم کشی را انجام دهد.

خوش‌کالا با گردآوری مجموعه‌ای از بهترین برندهای ایرانی قهوه، پاسخ‌گوی هر سلیقه و نیاز متفاوتی است. خرید قهوه از فروشگاه قهوه خوش کالا

خرید قهوه با طعمی متفاوت از فروشگاه قهوه خوش کالا

کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 823 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 1104 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 1680 بیشتر
چطوری میتونم کمکتون کنم؟