فروشگاه آنلاین با تخفیف خوش کالا

طبع قهوه گرم است یا سرد؟ | خوش کالا

برای افرادی که به طب سنتی علاقه‌مندند، طبع قهوه موضوع بااهمیتی است. بین قهوه‌ها از نظر طبعی هیچ تفاوتی وجود ندارد و انواع قهوه‌ها مثل قهوه اسپرسو، قهوه ترک و... دارای طبع سرد و خشک هستند.

از نظر متخصصین طب سنتی، بهتر است بلافاصله بعد از بیدار شدن مصرف نشود، بلکه بهترین زمان نوشیدن قهوه را بعد از صرف صبحانه می‌دانند.

 

مصلح قهوه چیست؟

از آن جا که قهوه دارای طبعی سرد و خشک است، بهتر است افراد سرد‌ مزاج قهوه را به همراه مصلح آن مصرف نمایند تا از نتیجه‌ی بهتری بهره مند شوند. اما از کجا بدانیم که مصلح قهوه چیست؟
هر چیز که طبعی گرم دارد مانند زعفران، زنجبیل، هل، کمی گلاب، نبات و... باعث متعادل کردن قهوه می‌شود و می‌توان به عنوان مصلح استفاده کرد. از طرفی هم دم کردن قهوه با این مواد، عطر و طعمی دلپذیرتر را ایجاد می‌کند و برای افرادی که طعم قهوه را دوست ندارند بسیار ایده‌آل است.

 

طرز تهیه قهوه با زعفران

معمولا از زعفران به عنوان مصلح قهوه‌ی ترک استفاده می‌کنند. جهت درست کردن قهوه به همراه زعفران، ابتدا زعفران را دم کنید. به این ترتیب که مقدار کمی زعفران یعنی به اندازه‌ی سرقاشق چای‌خوری پودر زعفران را در کمی آب ریخته و روی بخار ملایم سماور یا کتری به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه قرار داده تا زعفران به خوبی دم کشیده و رنگ بدهد. سپس قهوه را دم کرده و پس از ریختن قهوه داخل فنجان، به اندازه‌ی نصف قاشق چای‌خوری زعفران دم کشیده به آن اضافه گردد.

 

 

طرز تهیه قهوه با زنجبیل

در این روش، بهتر است از شیر و کمی دارچین نیز استفاده شود. به این ترتیب که ابتدا به اندازه‌‌ی یک فنجان شیر، کمی زنجبیل و کمی دارچین (به اندازه سر قاشق چای‌خوری کافی است) را روی شعله ملایم قرار داده و به هم می‌زنیم تا به جوش آید. سپس آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت ملایم سماور یا کتری قرار می‌دهیم. سپس قهوه را آماده می‌کنیم و پس از ریختن قهوه در فنجان به اندازه نصف قاشق چای‌خوری از ترکیب شیر و زنجبیل و دارچین داخل فنجان می‌ریزیم.

برای استفاده از هل و گلاب کار خاصی لازم نیست انجام دهید، فقط کافی است پس از آماده کردن قهوه و ریختن در فنجان مقدار کمی پودر هل یا گلاب را به آن اضافه نمایید و از نوشیدنی خود لذت ببرید.

 

 

خرید قهوه ترک با قیمت مناسب در فروشگاه خوش کالا

۱۳۹۹ سه شنبه ۲۸ مرداد
594بازدید
کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 473 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 612 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 1087 بیشتر