خوش کالا

بهترین نوع قهوه برای چربی سوزی و لاغری

۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۳ مهر
1233بازدید
تاریخ امروز: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۵ خرداد

بهترین قهوه برای لاغری یکی از موضوعاتی است که امروزه مطالعات بسیاری روی آن انجام شده است .البته باید به این نکته هم توجه کنید که مصرف قهوه به تنهایی باعث لاغری نخواهد شد.از فواید قهوه می توان به پایین آوردن اشتها و هم چنین افزایش سرعت چربی سوزی و انرژی بدن اشاره کرد.توجه داشته باشید که زیاده روی در مصرف قهوه همانند هرچیز دیگری ممکن است مضر باشد. اگر مقدار زیادی قهوه مصرف کنید در آینده ای نزدیک به اثرات سوء آن دچار خواهد شد.بصورت طبیعی در روز می توان 2تا 4 فنجان قهوه مصرف کنید مگر اینکه بیماری زمینه ای داشته باشید یا باردار باشید در اینصورت باید میزان مجاز قهوه خود را از پزشکتان بپرسید.

 

تاثیر قهوه بر کاهش اشتها

یکی از مهم ترین خواص قهوه تاثیر آن بر روی کم شدن اشتها و در نهایت لاغری است.بر اساس تحقیقات انجام شده بعد از نوشیدن قهوه میل به خوردن غذا کمتر می شود.همچنین مصرف قهوه به دلیل کافئین موجود در آن باعث تحریک بدن می شود و در نهایت باعث چربی سوزی خواهد شد.بنابر این اگر در رژیم

لاغری خود نوشیدن قهوه را بگنجانید باعث تسریع در روند لاغری خواهد شد.

 

تاثیر قهوه بر کاهش اشتها

 

روند چربی سوزی با قهوه

نحوه گنجاندن قهوه در رژیم های لاغری مبحث داغی است که امروزه بسیار به آن پرداخته می شود.یکی از مهم ترین دغدغه های افراد چاق تسریع در روند لاغری آن هاست.شاید جالب باشد که بدانید کافئین در تمام قرص ها و مکمل هایی که از آن ها در رژیم های لاغری استفاده می شود وجود دارد.خاصیت چربی سوزی کافئین نکته ای اثبات شده است. با توجه به این که کافئین در قهوه وجود دارد، نوشیدن قهوه در رژیم های قهوه برای کاهش اشتها و چربی سوزی بسیار رواج دارد تا جایی که نوشیدن روزانه قهوه چربی سوزی و بالا بردن متابولیسم را 3 الی 11 درصد در افراد چاق و تا 29 درصد افزایش می دهد.نوشیدن قهوه به تنهایی موثر نیست بلکه باید به همراه رعایت رژیم های لاغری باشد.

 

بهترین زمان مصرف قهوه به منظور لاغری

 

طبق تحقیقات انجام شده بهترین زمان مصرف قهوه صبح ها بین ساعات 9:30 تا 11:30 است به این دلیل که هورمون کورتیزول صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب شبانه شبانه در بدن بیشتر است . کار اصلی این هورمون کمک به هوشیاری بدن است و اگر در این زمان قهوه یا نوشیدنی کافئین داری نوشیده شود به کنترل این هورمون کمک خواهد شد. البته در زمان های دیگری مثل ساعات 12تا 1 وبعد از ظهرها 17:30 تا 18:30 میزان این هورمون در بدن زیاد است در این ساعات با مصرف یک فنجان قهوه می توان این هورمون را مهار کرد در ساعات دیگر با مصرف میزان بیشتری از قهوه می توان این کار را انجام داد.همچنین به دلیل خاصیت محرک بودن قهوه مصرف آن قبل از فعالیت های ورزشی کمک شایانی به افزایش سوخت و ساز بدن می کند.

بهترین زمان نوشیدن قهوه برای لاغری چه زمانی است؟

 

آیا انواع قهوه خاصیت چربی سوزی یکسانی دارند؟

 

قهوه سبز

اگر به منظور افزایش سلامتی قهوه مصرف می کنید از مصرف قهوه سبز غافل نشوید. قهوه سیاه به دلیل شست و شو مقدار زیاد کلروژنیک اسید آن از دست می رود. قهوه سبز در روند چربی سوزی و لاغری بسیار تاثیرگذار است.کلروژنیک موجد در قهوه سبزبا کم کردن قند خون وجلوگیری از بالا رفتن میزان سنتز چربی باعث ایجاد کاهش وزن خواهد شد. به این دلیل که جذب جربی را از غذاها کمتر می کند.

قهوه ترک

به دلیل وجود پتاسیم و منیزیم در قهوه ترک باعث می شود که بدن از انسولین موجود در خود استفاده کند و بدین ترتیب میزان قند خون کاهش می یابد و میل خوردن شیرینی کمتر می شود و باعث سوخت سلول های چربی می شود.

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو میزان متابولیسم بدن را به شدت افزایش می دهد و از آن به عنوان یک چربی سوز قوی یاد می شود.توجه بی این نکته خارج از لطف نیست که اگر نوشیدن قهوه را به منظور لاغری انجام می دهید ، آن را حتما بدون شکر مصرف کنید.

خوش‌کالا با گردآوری مجموعه‌ای از بهترین برندهای ایرانی قهوه، پاسخ‌گوی هر سلیقه و نیاز متفاوتی است. خرید قهوه از فروشگاه قهوه خوش کالا

 

خرید قهوه با طعمی متفاوت از فروشگاه قهوه خوش کالا

 

کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 1009 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 1418 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 2064 بیشتر
چطوری میتونم کمکتون کنم؟