خوش کالا

نسپرسیو چست؟ تفاوت اسپرسو و نسپرسو

۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
8814بازدید
تاریخ امروز: ۱۴۰۰ جمعه ۱ بهمن

تفاوت قهوه اسپرسو و قهوه نسپرسو در چیست؟اگر این سوال ذهن شما را هم درگیر کرده است بهتراست تا با ما در این مقاله همراه باشید.برای اینکه شما را با تفاوت های اسپرسو و نسپرسو آشنا کنیم، هر یک را به اختصار توضیح می دهیم.

نسپرسو چیست؟

نسپرسو همان اسپرسوی شرکت تستله می باشد که نام تجاری یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت نستله است.این شرکت کپسول های قهوه را تولید می کند که محتویات داخل آن برای آماده سازی یک فنجان قهوه مناسب می باشد که نام تجاری این کپسول ها، نسپرسو می باشد.این کپسول ها را می توان با انواع دستگاه های نسپرسو ساز با برندهای الین، دلونگی، فیلیپس و ... آماده سرو کرد.

 

نسپرسوساز چیست؟

 

نسپرسو، نام تجاری کپسول‌های قهوه‌ی شرکت نستله است. داخل کپسول‌های قهوه، مقدار مشخصی از پودر قهوه قرار دارد که به دلیل ایزوله بودن در محیط کپسول، در طول مدت زمان کیفیت خود را به خوبی حفظ می‌کنند. برای استفاده از این نوع قهوه، به دستگاه‌های مخصوصی به نام «قهوه‌ساز کپسولی» نیاز است که به نام نسپرسوساز هم شناخته می‌شوند.

 

 

روش کار با دستگاه نسپرسوساز

 

تفاوت اسپرسو ونسپرسو

 

دستگاه نسپرسوساز یا قهوه‌ساز کپسولی، با عبور مقدار مشخصی آب با فشار و دمای استاندارد و ثابت از کپسول‌های قهوه، یک فنجان اسپرسوی بی‌نقص تهیه می‌کنند. بیش‌تر قهوه‌سازهای کپسولی توانایی تهیه‌ی نوشیدنی‌های ریستریتو، اسپرسو و لانگو را دارند و هم‌چنین می‌توان آن‌ها را برای حجم مشخصی از نوشیدنی برنامه‌ریزی کرد. برخی قهوه‌سازهای کپسولی به همراه دستگاه‌های فوم‌ساز شیر عرضه می‌شوند که تهیه‌ی انواع لاته‌، کاپوچینو و ماکیاتوها را فراهم می‌کند. تمام مدل های مختلف دستگاه های نسپرسوساز تنها با کپسول های شرکت نستله کار می کنند.داخل هر کپسول حدود 5 تا 6 گرم پودر قهوه موجود است که اگر بخواهید این مقدار پودر قهوه را بصورت باز خریداری کنید، هزینه آن ممکن است از نصف نیز کمتر شود!

یکی از علل این اختلاف قیمت این است که وقتی پودر در کپسول قرار می گیرد خیلی دیر تر عطر آن از بین می رود.

 

طرز استفاده از کپسول قهوه

 

اسپرسو چیست؟

 

تفاوت اسپرسو و نسپرسو

 

این نوع از قهوه با عبور آب به صورت آهسته از بین دانه های قهوه بدست می‌آید با گذشت مقداری زمان آب از میان دانه‌ها عبور کرده و قهوه برای نوشیدن آماده است ، اماطرز تهیه ی قهوه اسپرسو با روش های قدیمی متفاوت تر است و معمولا با دستگاه های قهوه ساز یا اسپرسو ساز آماده میشود ،در این نوع قهوه آب با فشار زیادی از بین دانه های قهوه که نرم تر از روش های سنتی آسیاب شده اند عبور میکند.

اسپرسو چیست

همانطور که در بالا گفته شد،روش آماده سازی قهوه جزو تفاوت اسپرسو و نسپرسو محسوب می شود.

 

تفاوت اسپرسوساز و نسپرسوساز

برای بررسی تفاوت اسپرسوساز و نسپرسوساز، ابتدا باید با مفهوم «اسپرسو» آشنا شویم. اسپرسو یک نوشیدنی با حجم ۲۵ تا ۳۵ میلی‌لیتر است که به شکل حدودی از عبور آب گرم ۹۳ درجه با فشار ۹ بار از ۸ گرم پودر قهوه به طوری که مدت زمان عصاره‌گیری بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه باشد تهیه می‌گردد. در کنار نکات ظریف تمپ و فشرده کردن پودر قهوه، حجم، دما و فشار آب و مقدار پودر قهوه و اندازه‌ی آسیاب در تهیه‌ی یک اسپرسوی عالی اثرگذار است. اگر هر یک از این عوامل مطابق استاندارد نباشد یا در زمان عصاره‌گیری تغییر کند، نوشیدنی نهایی از کیفیت مطلوب برخوردار نخواهد بود. چون همه‌ی افراد به دانش و تکنیک‌های عصاره‌گیری تسلط ندارند، قهوه‌سازهای کپسولی کار را برای ما آسان می‌کنند. تنها با پر کردن مخزن آب، قراردادن کپسول و فشردن یک کلید، در عرض ۳۰ ثانیه نوشیدنی ما آماده است. اگر در کنار سرعت، به کیفیت اسپرسو هم اهمیت می‌دهید، قهوهسازهای کپسولی بهترین انتخاب برای منزل و دفاتر کار است.

 

نکات مهم در خرید نسپرسوساز

قهوه‌سازهای کپسولی معمولا دستگاه‌های با کیفیتی هستند که با طراحی جمع‌وجور، فضای کمی اشغال می‌کنند. این دستگاه‌ها با ظاهر زیبای خود، فضای زیادی از آشپزخانه‌ی منزل یا محل کار شما را اشغال نخواهند کرد. با توجه به فرآیند ساده‌ی استفاده از دستگاه، ایزوله بودن محیط کپسول، عدم نیاز به نگه‌داری تخصصی و نظافت آسان، قهوه‌سازهای کپسولی بهترین روش تهیه‌ی اسپرسو در منزل یا محل کار هستند. با توجه به تنوع بالای کپسول‌ها، می‌توانید بدون نگرانی کهنگی و بیات شدن، از انواع مختلف قهوه با عطر و طعم‌های متفاوت لذت ببرید. ولی در نظر داشته باشید هرچند تهیه‌ی هر فنجان اسپرسو به این شیوه از خرید از کافی‌شاپ ارزان‌تر است، ولی نسبت به دیگر روش‌های خانگی گزینه‌ی گران‌تری محسوب می‌گردد. در نظر داشته باشید که از نظر استانداردهای زندگی پایدار، به دلیل یک‌بار مصرف بودن هر کپسول قهوه، این شیوه‌ی دم‌آوری نسبت به دیگر روش‌ها زباله‌ی بیش‌تری تولید می‌کند.

 

قیمت نسپرسوسازها و قیمت کپسول نسپرسو چگونه است؟

با توجه به نوسانات قیمت ارز و هم‌چنین مدل‌های متفاوت دستگاه‌ها، نمی‌توان به قیمت مشخصی برای قهوه‌سازهای کپسولی اشاره کرد. اما در زمان تهیه‌ی این مطلب، قیمت قهوه‌سازهای کپسولی از حدود 3.000.000 تومان آغاز می‌گردد و با توجه به مدل‌ها و برندهای مختلف بیش‌تر می‌شود. همین مطلب در مورد در کپسول‌های قهوه نیز صادق است. با توجه به برندها و مدل‌های مختلف، هر فنجان اسپرسوی تهیه شده با کپسول قهوه می‌تواند از حدود 7.000 تا 30.000 تومان متفاوت باشد

 

برای خرید بهترین قهوه با کیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه خوش کالا اقدام نمایید.

 
 خرید انواع قهوه‌ساز از جمله  قهوه‌ساز خانگی، بدون اطلاعات زمینه‌ای می‌تواند پیچیده و خسته‌کننده باشد. برای تهیه‌ی نوشیدنی‌های مبتنی بر اسپرسو است توصیه می‌شود.
 

خرید کپسول قهوه با قیمت مناسب در فروشگاه خوش کالا

 

کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 824 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 1108 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 1685 بیشتر
چطوری میتونم کمکتون کنم؟