خوش کالا

عناصر و مواد تشکیل دهنده قهوه

۱۳۹۹ دوشنبه ۱ دي
899بازدید
تاریخ امروز: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۵ خرداد

قهوه از جمله نوشیدنی‌های پرطرفدار در سرار دنیا می‌‍باشد. انواع مختلفی قهوه داریم از جمله قهوه ترک، قهوه اسپرسو، قهوه روبوستا و... منتها کمتر کسی اطلاع دارد که قهوه از چه ترکیباتی درست شده است.

قهوه دارای 11ماده اصلی و متفاوت در ساختار خود می‌باشد. کافئین اصلی‌ترین وموثرترین ماده درون انواع قهوه است که علت تولید بیش از شانزده میلیارد پوند دانه قهوه جهان در سال می‌باشد. کافئین در واقع سمی گیاهی به نام آلکالوئید (مانند نیکوتین و کوکائین) است که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد.

 

با قهوه چی بخوریم؟

 

عناصر و مواد تشکیل دهنده قهوه

 

 

 

مواد سازنده قهوه چیست؟

 

آب


بهترین حلال برای قهوه که باعث می‎شود عطر و رایحه و همچنین روغن‌های قهوه در آن حل شود آب است. در واقع بیشترین حجم از قهوه‌ای که می‌نوشید را آب تشکیل می‌دهد. یک فنجان قهوه‌ با کیفیت از 98.75 درصد آب و 1.25 درصد مواد قابل حل دیگر تشکیل شده است.

 

اتیل فنول


ماده بعدی اتیل فنول است. این ماده رنگ تیره‌ای دارد و عطر و رایحه‎‌ی دارویی آن باعث می‌شود با نوشیدن قهوه صبح‌ها سرحال شوید. همچنین به عنوان یک ماده‌ی شیمیایی هشداردهنده بکار می‌رود و سبب می‌شود حواس ارتباطی حشرات بهم بریزد، این باعث می‌شود حشرات از حضور در آن مکان فراری شوند.

 

کوینیک اسید

 

یک ماده‌ی دیگر تشکیل دهنده قهوه است. این اسید طعم ترش مانند، به قهوه می‌دهد. علاوه بر این، کوینیک اسید به عنوان یک آغازگر شیمیایی در فرمولاسیون داروهای ضد آنفولانزا بکار می‌رود.


اسیدهای دیکافیولیک 3 و5


این اسیدها از مغز در برابر مولکول‌های رادیکال آزاد که عامل سکته‌های مغزی هستند محافظت می‌کند. نوشیدنی‌های مختلفی می‌توان با قهوه درست کرد که تنوع بالایی دارد منتها می‌بایست در مصرف آنها زیاده روی نکنید. قهوه منبعی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها می‌باشد.

 

کافئین


و حالا می‌رسیم به کافئین که برای شما از همه آشناتر است. کافئین درواقع حاوی یک ماده‌ی سمی گیاهی مثل کوکائین و نیکوتین می‌باشد اما این نباید باعث ترس شما شود! چون واحدهای کافئین در مغز شما جایگزین واحدهای آدنوزین می‌شوند و نتیجه‌اش این است که شما سرحال‌تر و شاداب‌تر خواهید شد.

 

دی متیل دی سولفاید


این ماده به تنهایی طعم بدی مانند گوشت فاسد شده می‌دهد، اما باعث می‌شود طعم قهوه خوشمزه و رایحه‌ی آن نیز خوشبو شود.

 

اَسِتیل متیل کربینول


یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده قهوه ” اَسِتیل متیل کربینول ” می‌باشد. این ماده بسیار غنی است و باعث می‌شود قهوه‌ی شما طعم کره‌ای بگیرد.


پیترِسین


آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که چه ماده‌ای گوشت را خیلی سمی می‌کند؟ این ماده هنگامی که یک نوع باکتری آمینواسیدهای وجود در گوشت را از بین می‌برد، تولید می‌شود. پیترِسین بسیار خوشبو می‌باشد و بوی خوب قهوه دلیل وجود این ماده در دانه‌ی آن است.


ترای گانالین


این ماده‌ی موجود در قهوه باعث می‌شود طعم قهوه‌ی شما شیرین و خاکی مانند شود. همچنین از سلامت دندان‌ها نیز محافظت می‌کند.

 

برای خرید قهوه مرغوب و باکیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه قهوه خوش کالا اقدام نمایید.

 

خرید کپسول قهوه از فروشگاه اینترنتی خوش کالا

زهرا ماهینی
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 1007 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 1415 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 2062 بیشتر
چطوری میتونم کمکتون کنم؟