فروشگاه آنلاین با تخفیف خوش کالا

کرما قهوه چگونه تشکیل می‌شود | خوش کالا

کرما چیست؟

کرم یا خامه قهوه برخلاف آنچه که در تصور عموم است، فاقد هرگونه لبنیات است و یکی از نشانه‌های یک شات قهوه اسپرسوی خوب به‌شمار می‌رود.

کرم قهوه در واقع یک لایه‌ی کف مانند به رنگ برنز، بر روی شات اسپرسو می‌باشد که تمام مراحل آماده‌سازی از خرید انواع قهوه تا سرو آن بر کیفیت آن تاثیرگزار هستند.

 

کرما قهوه چگونه تشکیل می‌شود

 

 

ماشین اسپرسوساز مناسب برای شما

کرمای قهوه نشانه چیست؟

بسیاری کرمای قهوه را نشانه‌ی تازگی قهوه می‌دانند. اما این خامه‌ی جذاب می‌تواند نمایانگر میزان مهارت و تسلط روستر بر تهیه قهوه نیز باشد.

نمی‌توان اندازه و کیفیت کرما را نشانه‌ی مزه‌ و طعم خوب قهوه دانست، چون امکان دارد از قهوه‌ی سوخته و بی‌کیفیت کرمای بسیار خوبی را به‌دست آورد.

ایجاد و حفظ تعادل بین کیفیت کرما و طعم قهوه بهترین کار است چون در این‌صورت مصرف کننده نوشیدنی غافلگیر نشده و حس بدی را تجربه نخواهد کرد.

 

 

تشکیل کرما به چه صورت است؟

دانه‌های قهوه اسپرسو در هنگام رست شدن دارای مقادیری گاز کربن‌دی‌اکسید هستند. در هنگام تهیه‌ی قهوه اسپرسو تحت فشار آب داغ، کربن‌دی‌اکسید بیشتری حل شده و وقتی قهوه دم کرده برای سرو در فنجان ریخته می‌شود و به فشار اتمسفری عادی باز می‌گردد، این گاز کربن‌دی‌اکسید است که به صورت حباب‌هایی گرفتار در مایع؛ در سطح قهوه ظاهر شده و به‌صورت کف دیده می‌شود.

 

 

آیا کرما در روش‌های دیگر تهیه قهوه نیز ایجاد می‌شود؟

جواب این سوال منفی است چون فشار یکی از عوامل اصلی و ضروری برای ایجاد کرما یا خامه قهوه می‌باشد. چون این فشار است که باعث می‌شود بخشی از کربن‌دی‌اکسید به فاز مایع وارد شده و آرام آرام از آن جدا شده و با گرفتن مقداری چگالی از جامدات موجود در قهوه سبب تشکیل یک لایه خامه بر روی قهوه شود.

 

 

جداکردن کرمای قهوه بهتر است یا حل کردن آن؟

برخی ترجیح می‌دهند کرمای قهوه را به تنهایی و جدای از قهوه بنوشند که در این‌صورت طعم خود قهوه شیرین است. اما ترجیح برخی دیگر از افراد مخلوط کردن این کرما با مایع قهوه می‌باشد.

کرمای قهوه به تنهایی طعم تلخی دارد و توصیه می‌شود در مایع حل شود تا تلخی آن در تمام طعم اسپرسو به‌طور یکسان احساس شود. در نتیجه این‌کار به سلیقه‌ی مشتری و ذائقه‌ی وی بستگی دارد.

 

 

میزان کرمای قهوه

عوامل مختلفی بر تشکیل میزان کرمای قهوه تاثیرگذارند؛ از جمله زمان، دما و نوع قهوه.

این عوامل تاثیر بسزایی بر نازک یا ضخیم بودن کرما، خامه یا حبابی بودن و میزان تیره و روشن بودن آن دارند.

دمای بالا سبب ایجاد میزان کرمای بیشتری است، در حالی‌که کاهش دما میزان تولید آن‌را کاهش می‌دهد. کاهش میزان فشار و زمان تهیه قهوه نیز باعث نازک بودن کرما و از بین رفتن سریع آن می‌شود.

 

 

 

کرمای ایده‌آل

کرمای ایده‌آل چند ویژگی دارد از جمله این‌که نه زیاد نازک است نه زیاد ضخیم، رنگ آن نه تیره است نه بسیار روشن. خامه تولید شده پایداری مناسبی دارد و زود از بین نمی‌رود.

 

 

برای خرید بهترین قهوه مرغوب و باکیفیت می‌توانید از طریق فروشگاه خوش کالا اقدام نمایید.

 

خرید قهوه ساز کپسولی در فروشگاه خوش کالا

 

۱۳۹۹ شنبه ۲ اسفند
22بازدید
مطالب مرتبط
راهنمای دم‌آوری قهوه- سه مرحله‌ دم‌آوری قطره‌ای چیست؟ | خوش کالا

کنترل عصاره‌ی قهوه، بهترین و هم یکی از سخت‌ترین موارد در دم‌آوری قطره‌ای است. عناصر بسیاری باید در نظر گرفته شود، آن‌ها را به درستی ترکیب کرده و می‌توانید یک قهوه‌ی خوش‌مزه داشته باشید.

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 304 بیشتر
موج سوم قهوه چیست و چه تفاوتی با اسپشیالتی دارد؟|خوش کالا

موج سوم قهوه. در کافی‌شاپ‌ها و فضای مجازی بارها با این اصطلاح روبه‌رو می‌شویم؛ اما واقعا معنای آن چیست؟ تفاوت آن با قهوه‌ی اسپشیالتی و موج اول، دوم و چهارم در چیست؟

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 397 بیشتر
تفاوت قهوه‌ی عربیکا و روبوستا | مبانی قهوه برای تازه کارها |خوش کالا

قهوه دوستان با هر سطح از تخصص، تا حدودی با اسامی «عربیکا» و «روبوستا» آشنا هستند که برای اشاره به دو گونه دانه‌ی قهوه که برای مقاصد تجاری کشت می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 778 بیشتر